חוזה מכר דירה

מה חשוב לדעת לגבי חוזה מכר דירה

לשם החתימה על חוזה מכר דירה מומלץ לקבל ייעוץ וליווי של עורך דין המומחה בדיני מקרקעין. כמו כן, עליו להיות בעל ניסיון בליווי הן של מוכרי דירות והן של קוני דירות. חוזה מכר דירה צריך להתייחס לכל השלבים השונים של העברת הרישום של בעלי הדירה, עד להשלמת העסקה. כאשר מעורבים משכנתאות של הקונה והמוכר בתהליך, יש להתייחס אף לכך, מכיוון שכאשר יש שיעבוד של הדירה לבנק למשכנתאות של המוכר, הקונה לא יכול לקבל הלוואה על הדירה. לכן ישנם מספר שלבים שיש לעשות, כמו גם, חלוקה של התשלומים השונים, בהתאם לפעולות נדרשות, מצד עורכי הדין של כל צד.

הגנה על המוכר והקונה כאחד

הסעיפים השונים שכל צד דורש להכניס לתוך חוזה מכר דירה אמורים להגן על הלקוח שלהם, מפני פעולות של הצד האחר. העורך דין של הקונה, צריך לוודא את זהות הבעלים של הנכס כיחיד או כזוג, ולוודא שהנכס נמכר, כשהוא נקי משעבודים. החוזה גם צריך להתייחס למצב הדירה בעת המסירה וטיפול ומענה על חריגות בנייה, המידה וישנם בנכס. החוזה צריך להיות מנוסח בבהירות ובאופן שיצמצם מחלוקות עתידיות, הנובעות משימוש בשפה לא מקצועית או מונחים הנתונים לפרשנויות שונות.

פרטי ההסכם מבחינה טכנית

מבחינה טכנית, חוזה מכר דירה צריך לכלול תיאור של הנכס, כולל התייחסות למחסנים, מקומות חנייה וזכויות בנייה, שמות הצדדים להסכם, פירוט של תנאי העסקה, מועדי התשלומים, מועד הכניסה לנכס וחובות המיסוי הרלוונטיות. עוד יש לצרף לחוזה, הצהרות של הצדדים, לגבי התחייבותם לפרטי החוזה והסנקציות על הפרת הסעיפים השונים, של כל צד. יש חשיבות להתייחס לעיכובים שאינם ברי סנקציות, הנובעים מחוסר פעילות של הצד השני, לדוגמא עיכוב בהעברת תשלום שהובטח באמצעות משכנתא, הנובע מאי הסדרת השעבוד של המוכר על הנכס.

חוזה מכר דירה עם משרד עו”ד המתמחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי, חוזה מכר דירה הגעתם למקום הנכון. עו”ד עמרם נהרי מתמחה בדיני מקרקעין ובעל ניסיון עצום בתחום. עורך דין נהרי מהווה כתובת משפטי לטיפול וליווי עסקאות מקרקעין מורכבות, תוך עמידה ללא פשרות לצד המוכר או הקונה והגנה מקיפה עליו, מפני סיטואציות שונות, היכולות לפגוע בו מבחינה כלכלית, לאורך תהליך הקנייה והמכירה.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן