גירושין שלא בהסכמה

מה חשוב להבין לגבי גירושין שלא בהסכמה

הליך גירושין שלא בהסכמה נדרש כאשר רק צד אחד מעוניין בגירושין. על מנת שבית הדין הרבני יחייב את הצד שמסרב להתגרש לתת גט או להסכים לקבלת הגט, יש צורך שמי שמבקש לסיים את הקשר יצדיק זאת בעילה שתתקבל, על ידי בית הדין כקבילה. כלומר שבית הדין יסכים שהבקשה להפריד כוחות מוצדקת ויש צורך לאפשר גירושין שלא בהסכמה של הצד האחר.

המלצה בלבד

לבית הדין הרבני אין סמכויות פסיקה שיסיימו את הקשר וגם בהתקבל העילות המצדיקות גירושין, בית הדין רק ממליץ לצד הסרבן לתת או לקבל את הגט. כאן בא לידי ביטוי ההבדלים במעמד הגבר והאישה בהלכה היהודית. אם הגבר ייתן גט גירושין שלא בהסכמה ואשתו תקבל אותו, הרי שהרבנות תכיר בגירושין, גם אם האישה סירבה לפרידה. לעומת זאת כאשר גבר הוא סרבן גט, לאשתו אין דרך להכריח אותו לתת את הגט. בסמכות בית הדין והרשויות החילוניות להטיל על הגבר, סנקציות דתיות וכלכליות אך גם בית הדין לא יכול לכפות על גברים לתת גט. בשנים האחרונות ישנה מודעות, לאלימות המובנית של סרבנות גט, גם על ידי בתי הדין הרבניים ובתי המשפט החילוניים והם עושים מאמצים רבים להילחם בתופעה זו.

עילה מספקת

כאשר שני הצדדים מעוניינים בסיום הקשר, אזי מבחינת בית הדין הרבני יש בכך משום עילה מספקת ואין מניעה להשלמת תהליך הגירושין בהסכמה. כשמדובר על גירושין שלא בהסכמה ניתן להבחין בין סוגי עילות שהם אובייקטיביות, כלומר על בסיס עובדות או אירועים שהתרחשו לבין עילות שהם סובייקטיביות, כלומר נובעות מהתנהגות הצד האחר. עורך דין להסכם גירושין יכול לייעץ למגיש הבקשה, לציין מספר עילות שונות בבקשת הגירושין, מכיוון שדי בהתקיים עילה אחת מבין העילות, הרי שבית הדין יקבל את העילה וימליץ על גירושין. במידה ושני הצדדים מסכימים על סיום הקשר בדרכי שלום, הסכמתם מהווה עילה מספקת לביצוע הליך הגירושין ובית הדין לא יקשה עליהם..

גירושין שלא בהסכמה עם עורך דין מקצועי המתמחה בתחום

אם אתם לקראת גירושין ומחפשים עורך דין להסכם גירושין כדאי שתכירו את עורך דין עמרם נהרי המתמחה בתחום. עורך דין נהרי מטפל בכל התחומים של המעמד האישי, מעריכת הסכמי ממון בין נשואים וידועים בציבור וכלה בתיקי גירושין שלא בהסכמה ובקשות לפירוק שיתוף בין בני זוג.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן