הסכם ממון לפני החתונה

מנעו מריבות בעתיד – הסכם ממון לפני החתונה

עוד בטרם הגעתם לרבנות ובאתם בברית הנישואין, חשוב לחשוב על העתיד ועל האפשרות שיום אחד עלולים להתערער ביניכם היחסים באופן שיובילו לפרידה חלילה. הסכם ממון לפני החתונה בא להסדיר את כל הנושאים שיעמדו בלב המחלוקת בעת גירושין ולקבוע עמדות יציבות לגביהם כך שתהליך הגירושין לא ייאלץ להיות נידון בערכאות משפטיות מייגעות. ככלל ניתן לערוך הסכם ממון לגירושין גם במהלך חיי הנישואים אך טוב יותר ופשוט יותר להסדיר זאת טרם הנישואין.

ההיבטים בהם עוסק הסכם ממון

הסכם ממון לפני החתונה עוסק בהיבטים שונים העולים מתוך חייהם המשותפים של זוג נשוי. בין ההיבטים השונים יהיו אלו:

  • משמורת: בהסכם ממון לגירושין ייקבעו תנאי המשמורת במקרה ויש ילדים לזוג. יש לציין כי מאחר והילדים הם צד שלישי ההסכם בהיבט זה כפוף לשיקול הדעת של ביהמ”ש.
  • חלוקת רכוש: מאפשר את פירוט הרכוש שהביא עימו כל צד לנישואים וקביעת שייכות לגביו וכן אופן החלוקה של הרכוש שנצבר במשותף.
  • מזונות: קובע את גובה דמי המזונות ומי ישלם למי. יש לציין כי אין מדובר במזונות ילדים אלא במזונות אישה וכד’, שכן אין תוקף משפטי ביחס למזונות לילד שטרם בא לעולם.
  • מניעת סרבנות גט: קיים סוג של הסכם ממון לפני החתונה אשר מקובל על חלק מהרבנים אשר מאפשר לחייב בעל לתת גט לאשתו במידה והתנאים והמקרה מעלים את הצורך בכך ולמנוע ממנה להיוותר בעגינותה.

בית משותף

היבט נוסף וחשוב שקיים הוא בהסכם ממון על דירה. ייתכן מצב כי נסתייע בידי אחד מבני הזוג לרכוש דירה טרם ההכרות והנישואים או שיש בידיו סכום כסף (לרבות מתנה מההורים) שמיועד לשמש לרכישת דירה משותפת באופן בו המימון לא יהיה שוויוני. על ידי הסכם ממון על דירה אין הוא או היא צריכים לחשוש שייפגעו זכויותיהם גבי הדירה וניתן יהיה לקבוע בהסכם הממון כי הדירה הינה רכושו שלו ותישאר ככזו באם יוחלט על פרידה. גם דירה שנרכשת במהלך הנישואים אפשר וניתן לקבוע לגביה מנגנון זכויות באופן יחסי לפי אחוזי המימון של כל צד.

מתעניינים בהסכם ממון לפני החתונה? פנו אלינו לייעוץ בטלפון 074-764-84-78

הסכם ממון לפני חתונה

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן