הסכם ממון על דירה

רכשתם דירה ביחד? מעוניינים לנסח הסכם ממון?

מספר מקרי הגירושין בישראל גודל בכל שנה ושנה ולכן מרבית הזוגות בישראל מחליטים בשלב מסוים בחייהם לעשות הסכם ממון, אשר ישמור על האינטרסים הכלכליים של כל צד בזוגיות במקרה של פרידה. היום ניתן לעשות גם הסכם ממון על דירה ולהתייחס יותר לעומק לנושא הנכס שרכשתם ביחד. מכיוון שדירה בדרך כלל תהיה הנכס היקר ביותר שתקנו ביחד, ניתן לנסח הסכם המפרט את חלוקת שווי הנכס או השימוש בנכס לאחר פרידה ופירוק התא המשפחתי.

עריכת הסכם ממון בנוגע לנכסים

נכסים כמו דירה או בית פרטי מהווים במקרים רבים מקור לסכסוך משפטי על רקע גירושין. על מנת שתמנעו סכסוך משפטי ממושך במקרה של גירושין, חשוב לעשות עריכת הסכם ממון הנוגע לנכסים שלכם. ניתן לקבוע כי במקרה שהנכס נמכר הוא יתחלק 50% לכל אחד, או 75% ו-25% על פי ההחלטה שלכם. למעשה, יש לכם את האופציה לקבוע איך תהיה החלוקה הרבה לפני שהיא מתרחשת. במידה ויש לכם ילדים, יתכן ותרצו שהדירה תועבר אליהם או חלק מהכסף שיכנס לאחר מכירה יגיע לילדים. זו הסיבה שכל זוג המחזיק דירה או בית פרטי הרשומים על שמם, חשוב שיעשו הסכם ממון המתייחס לנכס.

היתרונות בניסוח של הסכמי ממון

ניהול קרב משפטי ארוך ומתיש הנוגע לנכסים, הוא ברוב המקרים אינו קל ויכול להביא אתכם למצב נפשי רעוע לאורך כל תקופת הסכסוך המשפטי עם בן או בת הזוג לשעבר. המטרה בניסוח ועריכה של הסכמי ממון היא להגיע להסכמה הדדית וליצור עובדה מוגמרת לגבי חלוקת הרכוש שלכם בעת הפרידה ובעיקר כאשר מדובר על דירה או בית פרטי עם שווי גבוה של מעל למיליון שקלים. יש לכם אפשרות לחסוך סכסוכים עתידיים באמצעות הסכם ברור עם תנאים המתאימים ומקובלים על שניכם.

עו”ד להסכם ממון על דירה

לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי בכל הנוגע להסכם ממון על דירה, צרו קשר עם משרד עורכי דין ונוטריון עמרם נהרי הכולל עורכי דין מהשורה הראשונה בתחום ניסוח ועריכה של הסכמים בתחום דיני משפחה. התקשרו למספר הטלפון המופיע באתר ותוכלו לקבוע פגישה עם אחד מעורכי הדין המצוינים של המשרד.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן