הסכם ממון על ירושה עתידית

על הסכם ממון על ירושה עתידית

עריכת הסכם ממון על ירושה עתידית מומלצת במיוחד בקרב משפות המצפות לירושות משמעותיות בהמשך החיים. באופן כללי, לכל זוג העומד להתחתן או מתכנן חיים משותפים כידועים בציבור, מומלץ לחתום על הסכם ממון מקיף, שיסדיר את אופן חלוקת כל הרכוש המשותף, בעת פרידה או גירושין. חתימה על הסכם ממון יכול לשנות את האופן בו תתבצע החלוקה, ללא עריכת ההסכם בהתאם לברירת המחדל הקבועה בחוק, במסגרת חוק יחסי ממון בין בני זוג. 

מועד השיתוף

חשוב בסעיפי הסכם ממון להתייחס למועד תחילת השיתוף של הנכסים המשותפים שיחולקו בהתאם לתנאי ההסכם. בקרב רבים מקובל שכל אחד יקבל, את מה שהביא עמו לחיים המשותפים, טרם לתחילת הזוגיות ואת מה שנצבר לאחר מכן, בחלוקה שוויונית. כאשר מדובר על הסכם ממון על ירושה עתידית יתכן וההסכם יהיה כפוף לצוואה והגבלותיה של המורישים. הסכם ממון שנחתם כדין, מקבל תוקף משפטי על ידי בית המשפט. שיתוף של הירושה העתידית, צריך להיות מוגדר בהסכם ולהתייחס גם לתשואות של הירושה, לדוגמא נכסי דלא ניידי.

ללא חתימה על הסכם ממון על ירושה עתידית הירושה לכאורה על פי חוק יחסי ממון הירושה אמורה להישאר ברשות היורש, אך חשוב לעגן זאת בהסכם, על מנת שלא להיות חשופים לתביעה משפטית של בן/בת הזוג בגירושים. הסיבה לתביעה, יכול להיות בטענה לעירוב בנכסים או שימוש בכספי הירושה, לשם עסקת השקעה, בעת קבלת הירושה. לכן כדאי להגדיר מראש, את התרחישים השונים בהסכם ולחתום על הסכמות לכל תרחיש. במקרים רבים הדרישה לחתימה על הסכם שכזה, מגיע מצד המוריש של מי מהצדדים, שרוצה להגן על עתידו הכלכלי של צאצאיו.

ניסוח הסכם ממון על ירושה עתידית עם מומחה

כמו כל הסכם ממון, הסכם ממון על ירושה עתידית עדיף לחתום לפני הנישואים, אך ניתן לעשות זאת, גם לאחריהם. במקרים רבים לפני החתונה, קיים חשש להעלות את הנושא ואז החתימה מתבצעת, רק לאחר מכן. הסכם הממון יכול להבטיח שהנכסים השונים המתקבלים מירושות, לא יכללו במסגרת חישובי איזון המשאבים בעת הגירושים. אם אתם זקוקים לעורך דין שיסייע לכם לנסח את ההסכם מתוך כבוד הדדי ודאגה לשקט נפשי, לגבי העתיד הכלכלי של שני הצדדים, עורך דין עמרם נהרי הוא הכתובת עבורכם. משרד עורך דין נהרי מתמחה בדיני ירושה ומשפחה ובעל ניסיון רב בניסוח הסכמים חוזיים במגוון מצבים משפחתיים מורכבים.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן