הסכם ממון על עסק

על הסכם ממון על עסק

הסכם ממון על עסק מומלץ לעשות, מכיוון שעל פי חוק יחסי ממון, כל הרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים מתחלק בעת הגירושין. אז למרות שהעסק, כפי שהיה בעת תחילת הנישואין, אמור להישאר בבעלות מי שהיה בעליו עד הנישואין, הרי שכל הרכוש שמצטבר במהלך הנישואין, כולל ההרחבה של הפעילות העסקית תתחלק אף היא. לכן הסכם ממון על עסק יכול למנוע מחלוקת עתידיות לגבי העסק ולקבוע באופן ברור, הפרדה של העסק מכלכלת המשפחה ועיגון הבלעדיות של המחזיק או המחזיקה בעסק.

נוטריון או בבית המשפט

ההסכם יכול לכלול פיצוי מוסכם, לצד שלא יקבל את העסק כמו גם להתייחס לזכויות הסוציאליות, של ההפרשות לגמלאות מרווחי העסק. את ההסכם יש לנסח עם עורך דין לדיני משפחה ולוודא, התייחסות לכל האספקטים שבניהול העסק והרווחים ממנו, כולל נדל”ן בבעלות העסק. במידה ותמורת השמירה על הקניין, הוגדר פיצוי כספי לצד השני, בניסוח הסכם ממון על עסק יש להתייחס, לאופן הערכת הפיצוי ומנגנון הביצוע. הסכם ממון שמנוסח ונחתם לפני החתונה, ניתן לאשר אצל נוטריון כמו, עורך דין עמרם נהרי. לעומת זאת הסכם ממון על עסק שנחתם לאחר החתונה, צריך לאשר בבית המשפט לענייני משפחה, על מנת שזה ייכנס לתוקפו.

 הגנה מחובות

בקרב זוגות שכוללים צד אחד העובד כשכיר וצד שני שמתפרנס מהעסק שבבעלותו, יש להסדיר לצד ההפרדה הרכושית, את דרך העברת הכספים הדרושים להוצאות השוטפות של המשפחה. ניתן לקבוע רף מינימום, אולי בגובה הכנסת הצד השני, שעל בעל העסק להקדיש להוצאות המשפחה ולחיסכון והשקעה בעתידה. מעל רף זה שאר ההכנסה יכולה להיות מנותבת, להמשך פיתוח העסק והרחבת פעילותו והכנסתו. 

הסכם ממון על עסק עם עורך דין מומחה

עוד יש להתייחס בסעיפי הסכם ממון על עסק לחובות העסק. הסכם ממון המפריד את בן הזוג האחר, מהבעלות או השותפות של העסק תגן עליו, מפני מחויבות לחובות העסקיים של בן הזוג האחר. הדבר יכול למנוע מהנושים לנסות לגבות את חובם מבן הזוג השני. אם אתם זקוקים לסיוע בניסוח הסכם ממון, הכולל עסק קיים או עסק עתידי, צרו קשר כאן באתר עם עורך דין ונוטריון עמרם נהרי. משרדנו מתמחה בניסוח הסכמי ממון מורכבים, לפני ואחרי נישואין ומבין היטב את התחום העסקי וכיצד כדאי לבצע הפרדה מבנית, שתמנע מחלוקות עתידיות סביב העסק בעת גירושין.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן