חלוקת מטלטלין בגירושין

מה חשוב להבין לגבי חלוקת מטלטלין בגירושין

חלוקת מטלטלין בגירושין יכולה להיות מרכיב מחלוקת מרכזי בקרב זוגות מתגרשים, לצד חלוקת מקרקעין ושאר הרכוש. במקרים רבים חלוקת מטלטלין בגירושין הופכת לסלע מחלוקת סבב חפצים ורכוש, בעלי ערך רגשי, לרבות חיות המחמד, שבני הזוג קשורים אליהם. חשוב במהלך משא ומתן להסכם גירושין, לעבור על כל פריטי הרכוש המשמעותיים ולחלק אותם, מתוך רצון טוב, תוך התחשבות בקשר הרגשי המיוחד, של כל אחד לחפצים השונים.

על חפצים אישיים

כשמדובר על חלוקת רכוש בין בני זוג יש להבחין בין מטלטלין שיש לחלוק באופן שוויוני לבין חפצים אישיים שאינם משותפים. חפצים אישיים הם, דברים שרק בן זוג אחד משתמש בהם כמו, בגדים, ספרים, נעליים, מוצרי ספורט כמו אופניים ושאר חפצים המותאמים באופן אישי, לשימוש של אחד מבני הזוג ובשימושו היומיומי הבלעדי. חפצים שיוגדרו אישיים כוללים גם, ציוד הקשור לתחביב אישי של מי מהצדדים. למשל חובבת צילומים המחזיקה במצלמות לשם כך או ציוד לתחביב של גלישה וכדומה. לעומת זאת, חלוקת מטלטלין בגירושין של חפצים שאינם מותאמים אישית, גם אם הם בשימוש קבוע רק של אחד מבני הזוג, למשל כלי עבודה. מכיוון שהם נגישים לכולם בבית ונרכשו מהחשבונות המשפחתיים המשותפים, לשם פעולות בבית המשותף, הרי שהם אינם מותאמים אישית, והם ייחשבו למטלטלין שיש לכלול באופן מלא, בעת חלוקת רכוש בין בני זוג מתגרשים.

תכשיטים

גם תכשיטים, נחשבים חפצים אישיים, למרות שהם יכולים להגיע לשווי רב. במקרים רבים מתקיים ויכוח לגבי תכשיטים ומועלית הטענה, שיש בהם משום השקעה משפחתית בחפצים שערכם יעלה. אך מכיוון שבדרך כלל בתכשיטים משתמש רק אדם קבוע, לרוב האישה, אך גם במקרים מסוימים גם הגבר, כמו עם שעוני יוקרה, התכשיטים, למרות מחירם, עדיין ייחשבו כחפץ אישי ולא יכללו ברכוש המשותף, לשם חלוקת מטלטלין בגירושין בהסכמה או בלעדיה.

ייעוץ משפטי לגבי חלוקת מטלטלין בגירושין

כשמדובר על חלוקת מטלטלין בגירושין החפצים של הילדים אינם מתחלקים. כאשר השהות מתרכזת במקום אחד הרי שהמטלטלין של הילדים יישארו שם לטובת שימושם היומיומי. כאשר השהות מתחלקת אזי גם את חפצי הילדים יש לבצע בהתאמה. אם אתם זקוקים לייצוג מקצועי אמין בנוגע להליך גירושין, הרי שאתם במקום הנכון. משרד עורכי דין עמרם נהרי מתמחה בדיני משפחה ומחויב לשירות וליווי כנה ומלא בפתרונות יצירתיים. צרו קשר כאן באתר עם משרד עורכי דין עמרם נהרי לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן