חלוקת רכוש בין בני זוג

איך מחלקים רכוש לאחר גירושין?

אחד הנושאים הרגישים ביותר בתהליך גירושין הוא נושא חלוקת הרכוש. על פי החוק, חלוקת רכוש בין בני זוג נשואים המחליטים להתגרש תתבצע בחלוקה שווה של כל הכספים, הרכוש והנכסים. עם זאת, ישנם לא מעט תקדימים משפטיים אשר קבעו חלוקה שונה בהתאם למקרה. החוק בישראל הנקרא חוק יחסי ממון משנת 1973, קובע כי תהיה הסדרה הנקראת הסדר איזון משאבים בעת הגירושין. כלומר, חלוקת הרכוש תהיה שווה, בין אם זה בית בבעלותכם, כספים בבנק או רהיטים ותכשיטים יקרים. החלוקה כמובן אינה פשוטה בעיקר כאשר מדובר על רכוש שצריך לבדוק מה השווי שלו כיום.

חלוקת רכוש עם הסכם גירושין

הדרך היעילה ביותר להגיע להסכמות בנוגע לחלוקת הרכוש שלכם, היא באמצעות תהליך גישור לגירושין. תהליך הגישור מתבצע בדרך כלל על ידי משרד עורכי דין המתמחה בתחום דיני משפחה והוא יכול להימשך כ-3 עד 4 מפגשים. זהו תהליך יחסית קצר אשר מטרתו היא להגיע לחתימת הסכם גירושין עם כל התנאים הרלוונטיים לפרידה שלכם והעברת ההסכם לאישור של בית המשפט לדיני משפחה בכדי שיהיה לו תוקף משפטי. במידה ויש לכם ילדים משותפים, חשוב לדעת כי בית המשפט לדיני משפחה שם דגש רב על טובת הילדים המשותפים ולכן הוא יאשר הסכם גירושין רק במידה והוא מספק את ההגנה הכלכלית הנדרשת לילדים שלכם.

איך מחלקים נכון רכוש בגירושין?

בכל הנוגע לחלוקת רכוש בין בני זוג, אין נכון ולא נכון וההחלטה צריכה להיות הדדית. ברגע שהיא לא הדדית, אחד הצדדים יכול להגיש תביעה בבית המשפט ולהוביל את תהליך הגירושין לסכסוך משפטי ארוך ומורכב. המטרה שלכם צריכה להיות הגעה להסכמות גם בנושאים הכי קשים במטרה לצאת לדרך חדשה ולבנות עבורכם ועבור הילדים שלכם שגרה חדשה ובריאה. תהליך גירושין קצר הנעשה בהסכמה, הוא טוב יותר לכל הצדדים וגם בית המשפט קרוב לוודאי יאשר את ההסכם שלכם במטרה למנוע הגעה לערכאות משפטיות.

חלוקת רכוש בין בני זוג

בכדי להגיע להסכמה בתהליך גירושין על חלוקת רכוש בין בני זוג, צרו קשר עם משרד עורכי דין ונוטריון עמרם נהרי המנהל תהליכי גישור לגירושין עבור מאות בני זוג בכל שנה ויכול לסייע לכם להגיע להסכמה גם בנושא הכלכלי.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן