מזונות בהורות משותפת

על מזונות בהורות משותפת

התחום של דמי מזונות בהורות משותפת עובר שינויים רבים לאחרונה, כפי שהדבר בא לידי ביטוי, גם בפסיקה בעת האחרונה. העיקרון המנחה את הפסיקה לגבי המשמורת, השהות ודמי המזונות הוא טובת הילד. החלוקה המגדרית של העבר לגבי זהות ההורה המשמורן והמחויבות לתשלום דמי המזונות להורה במשמורת, עובר תהליך של התאמה מחדש למתרחש במשפחות עכשוויות ולשינויים המקבילים בעולם העבודה והקריירה. גובה דמי מזונות בהורות משותפת הופך להיות מאוזן יותר, לצד המשמורת עצמה שהופכת להיות שוויונית יותר. 

מעורבות מלאה

המשמורת המשותפת אינה אומרת חלוקה מדויקת של זמני השהות באופן שווה. המשמורת המשותפת פירושה מעורבות מלאה בהחלטות הנוגעות לחיי הילדים, מבחינה כלכלית ומבחינות נוספות, כמו מעורבות בחיים ובחינוך. בדרך כלל למעורבות הורית מתלווה זמני שהייה ארוכים יותר, אך לא חייבת להיות חפיפה מלאה בין השניים. במשמורת משותפת, ההורה שעוזב את הבית נשאר לגור בקרבת מקום, על מנת להישאר מעורב בהיבטי היומיום של הילדים. למשמורת המשותפת יכולה להיות השפעה רבה על תכנון החיים העתידיים, לאחר הגירושין ונדרשת לשם כך מחויבות עמוקה לדבר.

כושר השתכרות והכנסה בפועל

למשמורת משותפת השפעה על גובה דמי מזונות בהורות משותפת בהתאם לנסיבות הספציפיות, של כל מקרה. בקביעת דמי המזונות יש לקחת בחשבון את כושר ההשתכרות וההכנסה בפועל של כל אחד מההורים, לצד צרכי הילדים במקום המגורים הקבוע ומחוצה לו. חשוב שהמשמורת המשותפת תיעשה, לשם מעורבות אמתית בחיי הילדים ולא לשם התחמקות מתשלום דמי מזונות או הפחתתם. כאמור עבור הורים החולקים משמורת משותפת דמי המזונות באופן עקרוני צריכים להתחלק באופן שווה בהתאם ליכולת הכלכלית של כל אחד מההורים. ברמת שכר דומה, כאשר המשמורת משותפת וזמני השהות שוויוניים, אזי המזונות ישולמו ישירות על ידי כל הורה בעבור התקופה שהילדים בחזקתו.

ייעוץ לגבי מזונות בהורות משותפת מאת מומחים לתחום

אם אתם זקוקים לייעוץ וליווי בהליכי גירושין וקביעת משמורת  משרד עורכי דין ונוטריון עמרם נהרי הוא הכתובת עבורכם. המשרד הוותיק מתמחה במקרקעין, דיני צוואה וירושה, ייפוי כוח מתמשך ודיני משפחה. משרד עורכי דין ונוטריון עמרם נהרי הינו אחד המובילים בתחום של המעמד האישי וייצוג בתיקי משמורות, מזונות, חלוקת רכוש וגירושין. המשרד הינו בעל ניסיון רב בניסוח הסכמים בהסכמה, למשל הסכמי ממון לפני ואחרי נישואים, הסכמי ממון לידועים בציבור והסכמי גירושים בהסכמה.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן