עורך דין בענייני מזונות

עורך דין בענייני מזונות – לשמור על זכויותיכם ועל טובת הילדים

‘טובת הילד’ הינו עיקרון על העומד לנגד עיני ביהמ”ש כי באמת אין ולו מעט אשמה הרובצת על גבי הילדים באשר להחלטת הוריהם להתגרש. על כן החוק והפסיקה הסדירו את נושא מזונות הילדים על פי סעיפים רבים. יש להדגיש כי בכל נושא נישואין ובפרט גירושין בישראל קיים חיכוך ומירוץ סמכויות בין החוק הדתי (יהודים לפי המשפט העברי, מוסלמים לפי הדין האיסלאמי וכו’…) לבין הוראות ותקנות החוק הישראלי. לאור החיכוך הנ”ל אנו מציעים לכם אצלנו במשרד עורכי דין ונוטריון עמרם נהרי עורך דין בענייני מזונות אשר יידע לדלג בין הטיפות עבורכם ולמצות את זכויותיכם על פי חוק כאשר תגיע תביעה למזונות.

מזונות על פי הדין העברי

תביעה למזונות על פי המשפט העברי שחל גבי יהודים במדינת ישראל בהליך גירושין, תוחל ותוטל על האב בעוד חובת האם תישאר משנית. החובה חלה על האב תמיד ואינה תלויה בדבר. האב חייב בצרכיהם ההכרחיים של ילדיו לפי הגדרת הדין עד גיל 15 אך לרוב יינתן דין לתביעה למזונות ילדים שיקבע את מזונותיהם עד לגיל 18. הוצאות נוספות שמתווספות על פי דין לדמי המזונות הינם “דמי מדור” (מגורים) אשר יוטלו על האב, הוצאות מיוחדות (כגון טיפולים רפואיים) אשר יוטלו שווה בשווה על זוג ההורים והוצאות חינוך.

תקדים הורות משותפת

ביולי 2017 פסק ביהמ”ש העליון הלכה תקדימית כי במצב של מזונות בהורות משותפת על ילדים מעל לגיל 6 ייקבעו דמי המזונות על פי רמת ההשתכרות של שני ההורים. עד גיל 6 יש לציין חלה חזקת הגיל הרך והילד יישאר במשמורת האם ועל כן גובה דמי המזונות כולו יוטל על האב. חישוב מזונות בהורות משותפת ייקח בחשבון את זמני השהייה של הילדים אצל כל אחד מההורים ואת גובה ההכנסות של כל אחד מהם. עורך דין מזונות ממשרדינו אשר ייצג אתכם יוודא כי לא ייעשה עוול וכי גובה דמי המזונות יהיה ראוי תוך שמירה על זכויותיכם כאב או כאם.

ידועים בציבור – להסכים ולגשר

נדמה היה לחשוב כי סוגיית מזונות בהליך גירושין יושבת לפתחם של אך ורק זוגות נשואים שזה אך נפרדים, אך גם במקרה של ידועים בציבור מזונות עולים על הפרק, כאשר יש לבני הזוג ילדים משותפים. כשם שעל בני הזוג להסדיר את עניין המשמורת עליהם להסדיר את נושא ההוצאות של הילדים. המומלץ מכל במקרה של ידועים בציבור למזונות הינו הגעה להליך של הסכמה וגישור בליווי עורך דין מזונות. במידה ולא הגיעו להסכמה יחולו גם עליהם הוראות הדין כפי שחלות על זוג נשוי שנפרד.

מחפשים עורך דין בענייני מזונות? פנו אלינו בטלפון 074-764-84-78

עורך דין בענייני מזונות

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן