עורך דין להסכם גירושין

עורך דין להסכם גירושין – דת, מדינה והאינטרס שלכם

נושא נישואין וגירושין במדינת ישראל הינו אחד הנושאים בו העירוב בין דת למדינה מורגש יותר מכל. הסכם גירושין בישראל מתקיים על פי החוק הדתי בבית הדין אליו משתייכים בני הזוג על פי דתם. עם זאת, לא כל ענייני הגירושין חייבים להיות נידונים בבית הדין הדתי כי אם חלקם יכול שיידונו בבית הדין לענייני משפחה על פי החוק הישראלי.

עילת גירושין

על פי הדין הדתי במדינת ישראל גירושין יכולים להתקיים אך ורק אם קמה עילה לגירושין או אלא אם כן הם נעשים בהסכמה. אין אפשרות לבצע גירושין ללא אקט הגט. אף במקרים בהם זוג נישא בנישואים אזרחיים יכול ותחייב הרבנות גט לחומרה ויהיה צורך באקט זה. במקרה של תביעה לגירושין מצד האישה ושל סרבנות מצד הבעל לתת גט מרצון לאישה (תנאי על מנת שהגט יתקיים) יש בידי בית המשפט המחוזי כוח להטיל עליו סנקציה בדמות מאסר עד אשר יתרצה הבעל לתת את הגט. עם זאת סנקציה זו הופעלה פעמים לא רבות.

אי הסכמה להתגרש

במקרה בו אחד מבני הזוג איננו מסכים להתגרש בן הזוג השני יפעל בהגשת תביעה לגירושין. תביעה לגירושין תידון בבית הדין הרבני אשר זה יקטלג את פסה”ד באחד מארבעת הבאים: דחיית גירושין, המלצה להתגרש, מצווה להתגרש או חיוב בגט. את יתר הנושאים הכרוכים בגירושין בעיקר אם המדובר בגירושין וילדים, ניתן לכרוך בתביעה לבית הדין הרבני, או לחלופין להגיש תביעה של כל נושא בפני עצמו אל בית הדין לענייני משפחה. בין נושאים אילו יימצאו ענייני מזונות גירושין, חלוקת רכוש ומשמורת על הילדים. סופו של דבר הנושאים יידונו היכן שהתביעה תוגש קודם על כן לדבר זה משמעויות רבות ובלתי הפיכות, והזריזות בהצטיידות בעורך דין להסכם גירושין הינה קריטית ויכול והיא זו שתקבע דברים רבים בנוגע לעתידכם האישי לאחר הסכם הגירושין.

עורך דין להסכם גירושין במצבי דמי מזונות

במקרה של גירושין וילדים הנושא החשוב ביותר העומד על הפרק שבחובו עיקרון “טובת הילד” העומד לנגד עיני בית המשפט הינו מזונות גירושין לילדים קודם כל ואף לאישה. ככלל בהגשת תביעת גירושין למזונות, ייקבעו אלו על פי הדין העברי לפיהם החובה לילדים חלה על האב אך בהלכה תקדימית של ביהמ”ש העליון מ2017 נקבעה חלוקת מזונות בהורות משותפת על פי גובה ההכנסות של כל אחד מבני הזוג ומשך השהייה של הילדים בבית כל אחד מבני הזוג. עורך דין ממשרדינו יפעל על מנת לשמור הן על האינטרסים של ילדיכם והן שלכם.

פנו אלינו עוד היום לייעוץ בטלפון 074-764-84-78

עורך דין להסכם גירושין

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן