עורך דין להסכמי ממון

עורך דין להסכמי ממון – לחיות ביחד עם חשיבה על העתיד

כיום, יש לא מעט זוגות שמתחתנים כאשר הם כבר מבוססים בחיים ובאמתחתם נכסים שנצברו עם השנים. משפט חכם אומר שיותר משצריך לדעת עם מי להתחתן צריך לדעת ממי להתגרש, ואכן, ואנו מאחלים לכם חיים ארוכים יחד, אך יש לקחת בחשבון את האופציה של פרידה מתישהו בעתיד במידה ויופיעו מחלקות. על מה שיקרה במידה ותתרחש פרידה כזו עדיף לחשוב מראש עוד בטרם הנישואים ולבצע עריכת הסכם ממון בעזרתו של עורך דין להסכמי ממון. על ידי הסכם ממון שנערך באמצעות עורך דין מומחה להסכם ממון ניתן להסדיר את ענייני הרכוש ולמנוע מאבקים משפטיים מיותרים וארוכים בבתי המשפט.

מהו בעצם הסכם ממון?

בישראל קיים חוק יחסי ממון בין בני זוג הקובע כי בני זוג נשואים אשר החליטו להיפרד ולהתגרש יחלקו ביניהם את רכושם המשותף שווה בשווה. אם זוג מעוניין בחלוקה שונה מאשר זו אשר בחוק עליו לציין זאת במפורש על ידי עריכת הסכם ממון. את הסכם הממון ניתן לערוך טרם הנשואים או גם במהלך חיי הנשואים. גם זוג אשר חי חיים משותפים אך אינו בא בברית הנישואין, קרי ידועים בציבור, יכול לערוך הסכם לחיים משותפים שהוא החלופה עבורם להסכם ממון.

הסכם ממון – מה הוא כולל?

הסכמי ממון הם מורכבים וכדאי לקבל ליווי של עורך דין להסכם ממון בעריכתם. עורך דין להסכמי ממון יערוך עבורכם הסכם בו יפורט כדלהלן:

  • הרכוש הקיים: פירוט ספציפי של הרכוש אותו הביא כל אחד מבני הזוג למערכת הנישואים וקביעת שייכות כלפי רכוש זה ללא תלות באורך הקשר, ילדים וכו’…
  • הרכוש שנצבר לבני הזוג במהלך הנישואים. בדרך כלל ייקבע בהסכמי ממון גבי רכוש זה חלוקה שווה במקרה פרידה.
  • הסדרת חלוקת רכוש במקרה של סיום קשר – קביעה מה יהיה שייך לכל צד ובאיזה ערכאה יידונו ענייני בני הזוג (בי”ד דתי או בימ”ש לענייני משפחה).

מתן תוקף להסכם בעזרתו של עורך דין להסכמי ממון

לאחר הסתייעות בעורך דין להסכם ממון לשם עריכת ההסכם יש לקבל אישור רשמי של בית משפט לענייני משפחה או נוטריון. הסכם שנערך טרום נישואים יכול להיות מאושר אצל נוטריון אך שלאחר נישואים מחייב אישור בימ”ש. האישור יינתן אך ורק לאחר שהגורם המאשר ייווכח כי הצדדים סיכמו את הדברים מרצונם החופשי ומבינים את משמעויות ההסכם והשלכותיו.

מעוניינים להתייעץ בעניין הסכמי ממון? פנו למשרדנו בטלפון 074-764-84-78

עורך דין להסכמי ממון

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן