שמאי מקרקעין מומחה

על שמאי מקרקעין מומחה בקניית דירה

בתהליך של קניית דירה לצד עורך דין למקרקעין, חשוב גם להיעזר בשירותי שמאי מקרקעין מומחה להערכת הנכס. שמאי מקרקעין מומחה יכול לבצע הערכה של שווי הדירה ולמעשה לקבוע, עבור הקונה את הכדאיות הכללית של העסקה. להערכת השמאי משמעות חשובה, גם כאשר יש צורך בנטילת משכנתא מהבנק. הסכום שהשמאי קובע, מהווה מסגרת לחישוב ההלוואה על הנכס מהבנק, ללא קשר לסכום הכללי שאתם החלטתם לשלם, במשא ומתן לעסקה ובהסכם המכר. מכיוון שהבנק מעמיד את ההלוואה, כנגד העמדת הדירה כערבון מול ההלוואה, הרי שהבנק אינו לוקח לחישוביו את הסכום שהסכמתם לשלם, אלא את השווי “האמיתי” כפי שקובע אותו השמאי בהערכה.

חריגות בנייה

עבודתו של שמאי המקרקעין הינה חלק בלתי נפרד מתהליך הקנייה ולתוצאות ההערכה חשיבות, גם מבחינת ההיבטים המשפטים של הקנייה. השמאי בודק את המצב התכנוני של הנכס ומתייחס לעבירות וחריגות בנייה שנעשו בנכס. חשוב להבין שבקניית נכס עם חריגות בנייה, העבירה עוברת עם הנכס לקונה. קניית נכס שנעשתה בו עבירת בנייה, אינה מבטלת את העבירה והאחריות לתיקון העבירה עוברת לבעלים החדש. עורך דין מקרקעין יכול להמליץ לקונה, שלא לרכוש נכס עד להשבתו למצב התקין לפני העברת הנכס. יתכן ובמקרים מסוימים, ניתן יהיה לקזז את עלויות ההסדרה מסכום התשלום עבור הנכס ולהסדיר את מעמד החריגה לאחר קניית הנכס.

הערכה אובייקטיבית

ניתן לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין מומחה המוסכם על הקונה והמוכר, לשם קביעת מחיר הנכס האובייקטיבי, בהתאם למצב הנכס הנוכחי. הדבר יכול להיות משמעותי בדירות להשקעה שמצבם האובייקטיבי אינו ברור והקונה רוצה להבין, כמה יידרש ממנו להשקיע בנוסף בדירה, על מנת להביא אותה למקסום השווי העתידי בשוק. גם במסגרת תוכנית לפינוי בינוי, יש מקום רב לחוות דעתו המקצועית של שמאי מקרקעין מומחה לקראת המשא ומתן על הכניסה לתהליך תמ”א 38 מול החברה המבצעת. גם כאן עבודת השמאי משלימה לזו של עורך דין מקרקעין המלווה את דיירי הבניין בתהליך השיפוץ.

שמאי מקרקעין מומחה וייצוג משפטי

אם אתם בתהליכי חיפוש אחר שמאי מקרקעין מומחה ועורך דין המתמחה בדיני מקרקעין, עמרם נהרי משרד עורכי דין הוא הכתובת בדיוק בשבילכם. משרד עורכי דין ונוטריון עמרם נהרי מנוסה בליווי וייצוג במכירת נכסים מסחריים ופרטיים הן, בצד המוכר והן בצד הקונה. הטיפול והליווי של עסקאות נדל”ן על ידי המשרד כולל ניהול המשא ומתן, ניסוח חוזים, ייעוץ בהיבטי המס של הרכישה ועוד.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן