תביעת מזונות ילדים

כל מה שרצית לדעת על תביעת מזונות ילדים

תביעת מזונות ילדים אפשרית בין היתר, במקרים הבאים, פרידה לפני גירושין, בעקבות גירושין ומי שהביא ילדים לעולם בהורות ללא נישואין. מזונות הילדים מוטלים על מי שכבר אינו דר בבית עם הילדים וניתנים להורה שנמצא במשמורת. במרבית המקרים מדובר על אב המשפחה, שעוזב את הבית ועליו מוטלת חובת המזונות, אך מבחינת החובה החוקית, הדבר יכול לחול גם על האם, במידה והאב הוא מי שנותר במשמורת. הדברים נוגעים גם לזוגות חד מיניים או ידועים בציבור, שנפרדים וכך גם בילדים להורים לא נשואים, גם כאשר מעולם לא חיו במשותף.

בהסכמה

בתהליך גירושין מומלץ לנסות ולחתום על הסכם מזונות בהסכמה, מתוך ראיית טובת הילד. ניתן לפנות לתהליך במשא מתן אצל עורך דין בענייני מזונות כמו, עורך דין עמרם נהרי ולנסח הסכם מזונות הוגן, המוסכם על שני הצדדים. הדבר יכול להקל על התחום המורכב של גירושין וילדים ולסייע, בניהול חיים תרבותיים לאחר הגירושין. עורך דין בענייני מזונות יכול להקדים תרופה למכה ולמנוע מחלוקת ואי הסכמות, שיובילו להגשת תביעת מזונות ילדים של ההורה במשמורת.החוק הדתי

חובות המזונות נקבעת על פי החוק הדתי תחילה ומי שאין עליו חובה מכוח החוק הדתי, יהודי או מוסלמי, חובת המזונות נובעת מחוק המזונות הישראלי. לכן גם ילדים, שהיהדות אינה מכירה בנישואי הוריהם ואף בנים למי שבהלכה נקרא ממזר, כלומר ילד מחוץ לנישואין כתוצאה מרומן, ההורה עדיין חייב במזונות. בנוגע לתחום של גירושין וילדים החוק הדתי היהודי נמצא בסמכותו של בית הדין הרבני ופסיקתו ופרשנותו להלכה, מחייבת את הציבור היהודי בישראל. חובת האב  עבור מזונות גירושין בחוק היהודי הדתי היא אבסולוטית. כלומר היא אינה לוקחת בחשבון את מצבו הכלכלי של האב ואת מידת יכולות לשלם והאב מחויב עד שהילד מגיע לגיל 15 , לממן את צרכיו הבסיסיים. הצרכים שנחשבים להכרחיים וחובת האב לשלם בעבורם כוללים הוצאות רפואה, מקום מגורים, ביגוד, הנעלה ומזון.

תביעת מזונות ילדים עם משרד עו”ד המתמחה בתחום

מלבד החובה האבסולוטית של האב עד לגיל 15 האב מחויב גם עבור מזונות גירושין ממין צדקה, עבור ילדיו בין הגילאים של 15-18. בשלב זה החובה אינה אבסולוטית ועליה לקחת בחשבון את ההכנסות של שני ההורים וחלוקה יחסית בהתאם. אם אתם זקוקים למידע נוסף בנוגע להגשת תביעת מזונות ילדים הרי שאתם באתר הנכון. עורך דין עמרם נהרי מתמחה בדיני משפחה ומכיר היטב, את הפסיקה הדתית והחילונית הנוגעת לתחום של תביעת מזונות ילדים בגילאים השונים.

לקבלת ייעוץ חייגו 074-764-84-78 או מלאו את הטופס

Services

תחומי עיסוק

עסקאות מכר

מקרקעין

כל פרוייקט מקרקעין ועסקת מקרקעין צריכים להיות מבוססים על דיני המקרקעין כאשר הליווי המשפטי במקרים הללו מתבצע על-ידי עו"ד.

הליך התנגדות לצוואה

עסקאות מכר

מכירה או קנייה של נכס נדל"ן היא ברוב המקרים העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו. אם כן, כדאי לבצע את העסקה הזו בצורה הטובה ביותר.

שמאי מקרקעין מומלץ

חוזי שכירות

בתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות נגד בעלי נכסים ונגד שוכרים ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בכל נושא משפטי על רקע שכירות.

תביעת פירוק שיתוף

התנגדויות לצוואות

לאחר פטירתו של אדם אשר כתב צוואה, העיזבון שלו (רכוש, נכסים וכסף) מועברים ליורשים שלו באופן חוקי בחלוקה הרשומה בצוואה.

ייעוץ לפני גירושין

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו פעולה אשר מבטיחה במידה מסויימת את העתיד של האדם החותם עליו. מטרת מסמך ייפוי כוח מתמשך הוא להעניק הרשאה.

דילוג לתוכן